תביעות נזיקין

 

משרד עורכי דין זילכה מתמחה בתביעות נזיקין, בעקבות נזק שנגרם לאדם, בין לגופו ובין לרכושו. תביעות אלו קורות מידי יום בכל תחומי החיים ולהלן מספר דוגמאות : נזק שנגרם מהפרת חוזה בין צדדים, נזק שנגרם מהפרת חוזה נישואין, נזק שנגרם כתוצאה מנשיכת כלב, או נזק שנגרם מנפילה במדרכה שאינה תקינה או ממטרד ציבורי או מטרד פרטי כגון רעש, נזק שנגרם מלשון הרע, או גניבה בעין, נזק שנגרם כתוצאה ממוצר פגום ועוד ועוד.

בגין הנזק מבקש הניזוק פיצוי מהמזיק, ובתביעות אלו ממוקדות בעיקר בשאלות המתבקשות :

האם קיימת אחריות לגורם הנזק ?
מהו הסעד לו זכאי הניזוק מהמזיק?
עוולה היא הכלי המשפטי לקבוע חבות בנזיקין, ויש להוכיח את כל היסודות העוולה המופיעים בחוק – אחרת אין עוולה. בחוק מספר סוגי עוולות מסגרת כגון : עוולת הרשלנות ועוולת הפרת חובה חקוקה ועוולות ספציפיות להתנהגות מסוימת (תקיפה, כליאת שווא, הסגת גבול, היזק על ידי כלב, מטרד ליחיד , מרד לציבור, שליחת יד , הטעיה, גרם הפרת חוזה- סעיף 62(א) לפקודת הנזיקין, הפרת חוזה נישואין, שביתה או השבתה – סעיף 622(ב) לפקודת הניזיקין.

הסעד העיקרי והשכיח הוא סעד הפיצויים, שמטרתו להשיב את הניזוק למצב בו היה אילולא אירע האירוע המזיק (פיצויים רסטוטיביים), לפצות על הנזק שנגרם. במסגרת התביעה ניתן לבקש אף סעד לצמצום הנזק או תיקונו במתן צווי עשה וצווי מניעה.

הערכת גובה הפיצוי היא שאלה מורכבת וקיימים כללים רבים להערכת הנזק, הדבר תלוי בנזק שנגרם , אשם התורם של הניזוק, ועוד שיקולים מורכבים נוספים.

להוכחת האחריות והסעדים הדרושים דרוש עורך דין הבקיא בתחום. משרדנו מתמחה ודואג לאינטרס הלקוח להבאת תוצאה מיטבית.

לתיאום פגישת היכרות חינם נא לפנות למשרד עורכי דין זילכה. טלפון נייד- 052-2944429  

דרכי יצירת קשר

טלפון: 052-2944429 (אלי)

טופס יצירת קשר