גירושין – טיפים למתגרשים

ייצוג על ידי עורך דין בגירושין עשוי להיות גורם קריטי ומשפיע בתוצאות ההליך מבחינה כלכלית ונפשית ומשמעות מכרעת על חינוך הילדים לכן ככל שתפנו מוקדם יותר לעורך הדין כך טוב יותר לתכנן אסטרטגית, ואת המהלכים הדרושים לתוצאה מרבית עבורכם. חשאיות – בהליך הגירושין לחשאיות חשיבות מכרעת. יש להימנע מחשיפת צעדייך לסביבה הקרובה ובמיוחד אם טרם פנית לעו"ד לקבלת ייעוץ משפטי המתמחה בענייני גירושין. הסובבים אותך מקשיבים לדבריך, עלולים במכוון או בשוגג להפיץ את הידיעה ולבסוף סביר מאוד שתגיע לבן הזוג או לבת הזוג, עלול לסכל את יתרון ההפתעה היחסי בהליך הגירושין. כנאמר "שמור אותי מאוהבי ומשונאי אשמר בעצמי".

חשאיות – בשיחות הטלפון או באינטרנט, פייסבוק, מסרונים וכדומה. יש לקחת בחשבון כי בן זוגך או בת זוגך מקליט אוטומטית את השיחות בנייד ועשוי לסכל דרכיך או לשמש כראיה בבית המשפט כנגדך. בנוסף תוכנת ריגול במחשב הביתי שיכולים להתקין בנקל לאיסוף מידע כגון שיחות, הודאות בגידות, או הקלטת שיחות והודעות והתכתבות עם חברים עשויים לתת יתרון משמעותי בערכאה המשפטית ורק כדוגמה בבגידה מידע זה חשוב מאוד בבית דין רבני ותוצאות ההליך בהתאם.

חשבון בנק משותף – בענייני כספים אסור לסמוך על הצד השני בשום אופן ! גם אם תחילה בן הזוג או בת הזוג אומרים כי הם רוצים לסיים בלי מריבות או לשלום בית – לעתים קרובות מאוד, זו גם טקטיקה על מנת להרדים את הצד שכנגד ולתכן את ההליכים ברקע. מהר מאוד הטון והשיחה ישתנו כשיעמוד עורך דין ברקע ויתווה את הצעדים למימוש מקסימלי לטובת לקוחו. אם ברשותכם חשבון בנק משותף ולרובנו קיים, רצוי מאוד לסגור את חשבון הבנק כבר בתחילת הסכסוך, אולם אם בלתי אפשרי, יתכן מאוד כי הצד השני ירוקן את החשבון עד לגבול המקסימלי של מסגרת האשראי, תחילה ישחק על חשבון הרגש כי אין לו מה לאכול ורוצה שלום בית, אך לאחר תקופה מסוימת בה יכנסו עורכי דין לתמונה או חברים שיתנו עצות החשבון יתרוקן במהרה, לזכות ביתרון כלכלי ואף להשתמש בכספים אלו למימון עורך דין שילחם בצד שכנגד. האבסורד שהתמים מבני הזוג שהתמהה גם יממן זאת ויפסיד את יתרון ההפתעה שיכולה להיות מכרעת בהליך, וכמובן שיצפה לתביעות רק הפעם שלא יהיה לו אפשרות לממן עורך דין  כי חשבון הבנק משותק ומרוקן. על כן הקדימו תרופה למכה ופנו לעורך דין גם אם אתם שוקלים שלום בית.

בענייני קטינים – סביר מאוד כי הילדים יהיו אצל האם לקטינים מתחת לגיל 6, כמובן שניתן להגיש בקשות על ידי שני הצדדים אבל פרקטית מה שיקבע בסופו של יום הם הנסיבות ולכן חשיבות מכרעת להסדרי הראיה ולהיכן יוגשו- האם לבית הדין הרבני או לבית המשפט לענייני משפחה. כמו כן היום הפסיקה החדשה 919/15 מציגה גישה שוויונית להורים בעלי משוכרת דומה וזמני שהות דומים. 

חינוך ילדים והסדרי ראיה –חשיבות מכרעת לערכאה ולייצוג וליתרון ההפתעה. ולדוגמה – כאשר אחד מבני הזוג בתשובה או חזר בשאלה , ובפני הערכאה השיפוטית הורה אחד דתי והשני חילוני בפני הליך גירושין קריטית לעניין הסדרי הראיה והחינוך. מומלץ מאוד להקדים תרופה למכה ולהגיע לייעוץ אצל עורך דין המתמחה בתחום זה ולתכנן את הצעדים. הערכאות השיפוטיות אמורות לפסוק על פי החוק והפסיקה, אך בפועל קיים משקל קריטי לשופט או לדיין היושב ופוסק בהתקיים פער באורחות החיים של ההורים. הפסיקה קובעת כי אין לשנות את אורחות חיי הילדים אחר הגירושין אולם אם תגיעו לבית הדין  הרבני – הרי שלמרות החוק והפסיקה – "טובת הילד" תתפרש כי הילד יקבל חינוך דתי והסדרי הראיה יהיו לפי אורח החיים הדתי אולם ניתן לפעול גם כנגד החלטות אלו . מנגד בבית המשפט לענייני משפחה "טובת הילד" לרוב תהייה בשימור אורחות חיי הקטין טרם הגירושין.

לתאום פגישת הכרות  חינם נא לפנות למשרד : 

טלפון נייד 0522944429 או באמצעות טופס צור קשר 

דרכי יצירת קשר

טלפון: 052-2944429

טופס יצירת קשר